Skriňa na mieru alebo z katalógu?

Každý z nás už určite zažil, aké je to zariaďovať byt alebo dom, hľadať vhodný nábytok a rozmiestňovať ho v danom priestore. Je to jedna z pekných činností. Alebo pri oživení staršieho bytu, keď hľadáme nový nábytok a uvažujeme o tom, ako ho rozmiestniť.

Skrine ako druh nábytku poznáme už dlhšiu dobu. Zo skríň z masívu sa postupne stali bežne rozšírené skrine z drevotriesky. Vstavané skrine sa stali dostupnejšie, lacnejšie a dnes už pri zariaďovaní bytu s nimi automaticky rátame. Napríklad na Mojaskrina.sk sa dajú vstavané skrine vybaviť rýchlo, ale aj cenovo prístupne.

Môžeme vidieť, že aj keď sa v posledných rokoch viac rozšírili vstavané skrine, ešte stále sú pomerne dosť rozšírené aj bežné samostatne stojace skrine. Aké sú medzi nimi rozdiely?

  • samostatne stojace skrine – ide o skrine, ktoré poznáme ako bežné skrine. Stoja samostatne v priestore a prípadne je možné ich presúvať. Poznáme ich ako v jednom kuse alebo rôzne škálovateľné, v moduloch. Ich výhodou je hlavne univerzálnosť použitia a možnosť presunu.
  • vstavané skrine – ide o skrine, ktoré sú vstavané do určitého priestoru, napríklad pozdĺž jednej steny alebo sú vstavané do určitého výklenku. Ich výhodou je najmä to, že sú napasované do tohto priestoru od jedného kraja po druhý.

šatníková skriňa tmavé drevo

Skrine na mieru

Či už ide o samostatne stojace skrine alebo o vstavané skrine, obidva druhy skríň je možné vyrobiť presne na mieru. Čo presnejšie znamená výroba skrine na mieru od Mojaskrina.sk?

  • výber materiálov pre skriňu na mieru - ide o to, že vy ako zákazník si môžete vybrať konkrétne materiály, z ktorých bude skriňa vyrobená. Na steny skrine a na poličky sa bežne používa drevotrieska, ale na posuvné dvere je veľký výber rôznych dekorov a materiálov. Znamená to aj to, že ak už máte nejaký nábytok v domácnosti a neviete nájsť v obchode nábytok, ktorý by sa k nemu hodil, pri nábytku na mieru je možné vybrať práve z takých materiálov, ktoré sú veľmi podobné až zhodné s vašim súčasným nábytkom.
  • presné rozmery skrine na mieru - nie vždy vyhovujú rozmery bežných skríň, často je potrebné mať skriňu pre konkrétny rozmer. V prípade výberu skrine na mieru je riešením dohodnúť sa s nábytkovým štúdiom na výrobe podľa presných rozmerov.
  • cena skrine na mieru – ak hovoríme o skriniach na mieru od VG Divendoor a teda o atypickej výrobe nábytku na zákazku, prirodzene s tým súvisí aj cena takejto skrine. Jej cena je vyššia ako je cena bežnej skrine, ktorá sa vyrába podľa presne daných rozmerov vo väčších sériách. Pri výrobe skrine na mieru si však môžete vybrať konkrétne nábytkové štúdio, majstrov a viete tak, že dostanete kvalitnú prácu.

 

V prípade, že ste s prácou majstrov spokojní a páči sa vám vaša nová skriňa na mieru, môžete zvážiť aj ďalší nábytok na mieru – tí, ktorí vám kvalitne spravili prvý kus, určite budú vedieť ako k nemu vyhotoviť aj ďalší nábytok v rovnakej kvalite a v rovnakom štýle.

 

Zhrnutie článku:

Nábytok môže byť vyrábaný presne na mieru podľa požiadaviek zákazníka. Napríklad pri skriniach od Mojaskrina.sk sa dá vybrať, či pôjde o samostatne stojacu skriňu alebo vstavanú skriňu. Výhodou skríň na mieru je to, že zákazník si môže presne vybrať aké materiály budú použité – a presne takúto skriňu zapasovať do svojho vlastného interiéru.