Prerábanie kúpeľne svojpomocne

Niekedy nastane chvíľa, že stará kúpeľňa doslúži a je nutné siahnuť po radikálnom kroku.  Nová sanita, obklady a dlažba. To všetko sú časti kúpeľne, ktoré pri prerábaní kúpeľne budete potrebovať.  Do čoho sa oplatí investovať a ktoré prvky nám postačia v základnej verzii, si povieme práve teraz.

 

Príprava projektu

Ak ste sa rozhodli pre kompletnú premenu kúpeľne, čaká vás náročná úloha vybrať správne dispozičné riešenie. Niekedy je vhodné sa poradiť s odborníkmi. Stačí navštíviť kúpeľňové štúdio a nechať si vypracovať projekt presne na mieru.  V projekte sa dozviete aj odhadovanú cenu za práce spojené s prestavbou kúpeľne. Ak je stanovená cena vyššia ako váš rozpočet, nezúfajte. Často postačí rýchla pôžička na pokrytie dodatočných nákladov.

Prvky kúpeľňového vybavenia

V kúpeľni určite nesmie chýbať umývadlo.  Aj jeho lacnejšie verzie sú plne vyhovujúce potrebám, ktoré sú na túto časť kúpeľne kladené.  Ak máte malú kúpeľňu, určite porozmýšľajte nad umývadlom zapusteným do skrinky. Tak dokážete zužitkovať aj priestor pod umývadlom, ktorý je v opačnom prípade nevyužitý. Ďalším prvkom kúpeľňového vybavenia je vaňa. Zaužívané názory, že malé vane sú nevyhovujúce, sú mylné. Malá vaňa je nielen že vyhovujúca, navyše aj šetrí drahocenný priestor a v neposlednom rade aj vodu. Posledným prvkom kúpeľne, ktorý si dnes spomenieme, sú svietidlá. Požiadavky sú kladené iba na ich vhodné rozmiestnenie. Centrálne osvetlenie by malo byť doplnené zónovým svetlom v oblasti zrkadla.