Pravidlá pre výber skrinky

V kuchyni by sme sa bez rôznych skriniek určite nezaobišli. Kuchynské skrinky prešli za posledné roky veľkými premenami a dnes sa možno stretnúť aj s dokonale premyslenými skrinkami, ktoré ponúkajú maximálny komfort a efektívnosť. Kuchynské skrinky však stále možno rozdeliť do dvoch základných skupín, a to skrinky zásuvkové a otváracie.

Zásuvkové skrinky

Nejaké tie zásuvky potrebuje každá kuchyňa. Menšie i väčšie zásuvky sú nevyhnutné na odkladanie príboru, rôznych kuchynských pomocníkov a drobností.  Zásuvkové skrinky (aspoň jedna)  by teda nemali chýbať v žiadnej kuchyni. Treba však zvážiť, koľko zásuvkových skriniek budete potrebovať a tiež, akú veľkosť zásuviek. Ak budete mať v kuchyni priveľa malých nevyužitých „šuflíkov“, je to zbytočné plytvanie priestorom.  Pokiaľ máte radšej zásuvkový systém, dnes sa dajú kúpiť aj veľkoobjemové zásuvkové skrinky do kuchyne, ktoré unesú bez problémov aj riad či potraviny. Usporiadanie vecí v týchto skrinkách je riešené rôznymi predeľovacími systémami. Pre mnohých je výhodou zásuvkových skriniek lepšia prehľadnosť a poriadok (nemusíte „loviť“ hrnce či potraviny zo zadných častí poličiek v bežných otváracích skrinkách). Pri zásuvkových skrinkách, najmä lacných a menej kvalitných, môže časom robiť problémy zadrhávanie jednotlivých zásuviek. Preto si pri výbere všímajte, ako je prepracovaný systém otvárania. Vyberajte iba kvalitný nábytok a kvalitné nábytkové kovania.

Skrinky s dvierkami

Stále obľúbené sú aj skrinky otváracie. Môžu to byť skrinky jednodverové, či viacdverové, ako aj skrinky rohové. Skrinky s otváracími dvierkami sa stále hojne využívajú, i keď v moderných kuchyniach možno pozorovať trend ich nahrádzania práve zásuvkovými skrinkami.  Je len na vás, ktorý typ skriniek a aký nábytok si zvolíte. Pri výbere dverových skriniek sú dôležitým prvkom pánty. Tie by mali byť naozaj kvalitné, aby vydržali záťaž v podobe každodenného otvárania a zatvárania dvierok.

Kvalitné systémy sú drahšie

Či už skrinky zásuvkové alebo klasické dvierkové, dôležitá je ich kvalita. Aby vám dlho vydržali a plnili svoj účel na 100%, mali by mať kvalitné systémy otvárania. Takéto skrinky môžu byť síce o niečo drahšie, no treba si uvedomiť, že je to dobrá investícia. Veď práve  kuchynské skrinky sú veľmi často využívaným kúskom nábytku a preto je záťaž na pánty či koľajničky zásuviek naozaj vysoká.

Pozrite si recenzie

Sledujte fóra a magazíny, v ktorých ľudia zverejňujú svoje skúsenosti s konkrétnymi značkami a typmi nábytku. Do pozornosti by sme vám chceli dať napríklad  ženský magazín glory, v ktorom nájdete veľa dobrých tipov na zariadenie domácnosti. Dozviete sa, ako vybrať správnu posteľ alebo kvalitný konferenčný stolík. Inšpirovať sa môžete bohatou fotogalériou. Záleží len na vás, či sa stanete tajným čitateľom tohto magazínu alebo sa aktívne zapojíte a podelíte sa o svoje skúsenosti. Tak “kuk” na WWW.GLORY.SK