Vyberáme odrážadlá a kolebežky

Dokonalá zábava pre deti od jedného roku života? Hmmm. Čo by to tak mohlo byť? No predsa odrážadlo. Prvý dopravný prostriedok, na ktorom si dieťa trénuje stabilitu, baví sa rýchlou jazdou a zažíva prvé havárie. Je dobré dieťaťu trocha dôverovať a nechať ho vyblázniť sa.

Bezpečne ale zábavne

Dieťaťu treba dať priestor na sebarealizáciu. Ak budete príliš starostliví, vypomstí sa vám to. Nechajte dieťa vyblázniť sa na odrážadle. Občasné pády sú súčasťou života každého dieťaťa. Dôležitá je ale pasívna ochrana v podobe prilby. Tá by mala byť súčasťou hry na odrážadle, bicykli a iných zábav so zvýšeným rizikom úrazu. Pri výbere prilby vyberajte výrobky hlavne podľa veľkosti. Prilba by mala dokonale sadnúť. Vyvarujte sa ochranným prilbám, ktoré nechránia celú časť čela.

detské odrážadlo puky

Fyzická aktivita

Odrážadlo je hračka, pri ktorej používaní sa naše ratolesti aktívne hýbu. A ako všetci vieme, takéto aktivitu sú zdraviu veľmi prospešné. Cena odrážadla nie je vyššia ako cena jednej večere v dobrej reštavrácii. Odrážadlo neomrzí a je skladné. Ak teda máte miesto, kde by ste odrážadlo mohli aktívne využívať, jeho kúpu vám môžeme iba vrelo odporučiť.