Vieme, ktoré bazény sú najlacnejšie

Najlacnejšími bazénmi sú práve bazény nafukovacie. Výroba nafukovacieho bazéna je veľmi jednoduchá a preto sa ceny za tento typ bazéna začínajú veľmi nízko. Ak to ale s kúpou bazéna myslíte naozaj vážne, asi by ste sa mali nad nafukovacími bazénmi trošku zamyslieť. Ich životnosť je veľmi obmedzená . Aj malé poškodenie bráni k ďalšiemu využitiu bazéna. Dobrou alternatívou sú bazény laminátové.

 

Laminátové bazény

Ak potrebujete bazén, ktorý vám vydrží dlhé roky, určite odporúčame kúpu laminátového bazéna. Materiálom je ako samotný názov napovedá laminát. Je to veľké množstvo vrstiev sklených vlákien navzájom spojených syntetickou živicou.  Tento materiál sa vyznačuje ľahkou údržbou, dobrou odolnosťou voči poveternostným vplyvom a dlhou životnosťou. Pri zapustených laminátových bazénoch je nutné kalkulovať aj s nákladmi spojenými so zabudovaním bazéna.

 

Keramické obklady

Bezprostredné okolie bazéna by malo byť vhodne upravené, aj čo sa týka bezpečnosti aj z hľadiska jednoduchosti údržby.  Najčastejšie využívaným materiálom sú práve keramické a kameninové obklady.  Tie by mali mať protišmykovú úpravu.