Vyberáme modernú manželskú postel

Manželská posteľ patrí ku každej spálne. Aj keď má byť manželská posteľ naozaj pohodlná, mala by ladiť aj s ostatným nábytkom v spálni. Len posteľ, ktorá poskytne dokonalý spánok a hodí sa do spálne sa dá označiť za dobrú kúpu.

 

Rozmery manželskej postele

Okrem toho, že by mala manželská posteľ dobre vyzerať, mala by byť aj správnych rozmerov. Jej šírka nie je obyčajne až taká dôležitá, pretože sa dá vybrať z mnohých variantov. Oveľa komplikovanejší býva výber správnej postele na dĺžku. Najmä ľudia, ktorí sú naozaj vysokí, si musia dávať manželské postele vyrábať na mieru. Nikto nechce aby mu z postele trčali nohy a preto sú manželské postele na mieru v niektorých prípadoch nevyhnutnosťou.

 

Matrac do manželskej postele

Ak sa chce človek v posteli dokonale vyspať, mal by mať kvalitný matrac. Výber matracu samozrejme závisí len od človeka, pretože každému vyhovuje niečo iné. Niektorí uprednostnia matrace mäkké, iní zas matrace tvrdé. Pod kvalitný matrac treba aj správny rošt. Dnes sú najpopulárnejšie rošty lamelové. Tie sú hustejšie ako klasické rošty a preto sa na nich matrac neprehýba a nedeformuje. Matrac by mal na posteli dokonale dýchať a mal by mať prístup vzduchu z každej jednej strany. Preto ak máte pod posteľou zásuvku, alebo posteľ zatvorenú, dbajte na jej správne vetranie. V takomto matraci sa hromadí pot a vlhkosť a preto je v niektorých prípadoch zdraviu škodlivý. Matrac sa navyše aj pri správnej údržbe odporúča z hygienických dôvodov aspoň za desať rokov vymeniť.

 

Umiestnenie postele

Keď už má človek kvalitnú posteľ, mal by ju správne v spálni umiestniť. Čelo postele by malo smerovať k stene, oproti ktorej by nemala byť stena s oknom alebo dverami. Poloha manželskej postele by mala navyše zabezpečiť jednoduchý prístup obom partnerom.