Môže byť lacný nábytok kvalitný?

Zariadiť si domácnosť štýlovo a k tomu lacno je snom každého človeka. Na trhu sa nachádza mnoho lacného nábytku, ktorý čaká len na to, kedy ho niekto kúpi. Sú však veci, na ktorých treba šetriť s rozumom. K nim patrí aj nábytok. Nie každý lacný nábytok je totižto taký kvalitný ako jeho predajca sľubuje.

Riziká lacného nábytku

S lacným nábytkom prichádza aj niekoľko pochopiteľných nevýhod. Najmä v prípade, keď človek kúpi nábytok od predajcu, ktorého nemá prevereného. Na to, aby bol nábytok lacný, musí byť lacná aj jeho výroba. Preto býva lacný nábytok vyrobený z menej kvalitného materiálu. Ten sa samozrejme jednoduchšie opotrebuje. Preto sú lacné sedačky skôr zošúchané a lacné dvierka skôr obité. Menej kvalitné materiály sa používajú aj na povrch nábytku. Práve to je dôvod, prečo lak nevydrží na lacnom nábytku tak dlho ako na tom drahom. V extrémnych prípadoch sa môže stať, že niektoré materiály, ktoré sa použijú v prípade lacného nábytku môžu dokonca poškodiť zdravie.

Imitácie

Ušetriť na nábytku sa dá aj tak, že si človek namiesto drahého kusu kúpi jeho imitáciu. S nimi však samozrejme prichádza niekoľko nevýhod, na ktoré by mal každý človek, ktorý si kupuje imitáciu drahého nábytku myslieť. Prvou z nich je nepochybne materiál, z ktorého je imitácia vyrobená. Na to, aby bola lacná, musí byť z menej kvalitného materiálu s čím samozrejme súvisí aj rýchlejšie opotrebovanie. Lacnú imitáciu bude teda musieť človek vymeniť skôr ako drahý nábytok.

Nábytok v akcii

Dnes sa dá v akciách kúpiť naozaj všetko. Nábytok nie je výnimkou. Ak si človek vyberie nábytok, ktorý by veľmi chcel, nemusí ho hneď kupovať. Môže si pohodlne počkať na nejakú akciu, s ktorou sa dá aj na drahom nábytku ušetriť mnoho eur.

Bazár nábytku

Ak človek chce kúpiť lacný nábytok, ktorý mu bude slúžiť mnoho rokov, môže vyskúšať aj nákup nábytku z druhej ruky. Použitý nábytok sa najľahšie nakupuje na inzeráty, ktoré človek nájde v tlači alebo ešte jednoduchšie na internete. Základom zostáva, že človek, ktorý nábytok z druhej ruky kupuje, by si ho mal pred kúpou naozaj starostlivo obzrieť. Nie každý kus nábytku je totižto v skutočnosti taký, aký na obrázku. Ak teda hľadá človek nábytok, akým je napríklad obývacia stena, môže ju pohodlne kúpiť z druhej ruky. Je však aj nábytok, ktorý sa takto kupovať neoplatí. K takým kusom patria napríklad postele, ktorých nákup z druhej ruky je naozaj nehygienický.