Detský nábytok podľa pravidiel

Keď sa povie detská izba, každý človek si predstaví veselú miestnosť plnú hračiek. Farebné steny a obrázky nie sú však to, čo je v detskej izbe naozaj podstatné. Detskú izbu robí aj nábytok a preto ho treba vyberať naozaj starostlivo. Niektoré kusy nábytku sú v detskej izbe naozaj potrebné. Ktoré to teda sú?

 

Nábytok pre najmenších

V detskej izbe pre najmenších sa dá obyčajne nájsť viacero kusov detského nábytku. K tým najbežnejším samozrejme patrí detská postieľka a prebaľovací pult. Detská postieľka môže dnes vyzerať naozaj rôzne. Nie je ničím nezvyčajným, že človek chce, aby detská pôsobila naozaj rozkošne a dnes aj moderne. Vybrať správnu detskú postieľku nie je ničím jednoduchým. Okrem toho, že rodičia chcú, aby postieľka dobre vyzerala, mala by byť aj naozaj funkčná. Základom praktického využitia postieľky je pochybne posuvné dno. To si pri novorodencoch rodičia dajú do najvyššej polohy, aby sa im pri nej dobre krčilo. Keď dieťa vyrastie, dá sa dno dolu, aby bolo dieťa v bezpečí. Ďalšou praktickou vecou na postieľke sú aj kolieska, ktoré zaručia maximálnu mobilitu postieľky.

 

Prebaľovací pult

Prebaliť dieťa nie je až také náročné. Po čase získajú rodičia prax a preto im bude prebalenie trvať iba pár minút. Keďže ide o aktivitu, ktorá sa opakuje mnohokrát za deň, mali by mať rodičia pri prebaľovaní dieťaťa naozaj pohodlie. Na to im poslúži prebaľovací pult. Ten je naozaj výhodný. Aj pri jeho kúpe však treba myslieť na pár dôležitých vecí. Okrem toho, že rodičia by mali vybrať prebaľovací pult podľa svojej výšky, mal by mať aj niekoľko zásuviek na odkladanie potrieb na prebaľovanie. Na trhu dnes nájdu rodičia prebaľovacie pulty všetkých možných prevedení. Od klasických, ktoré sa hodia k dreveným postieľkam, až po moderné, ktoré dobre vyzerajú pri modernom nábytku v detskej izbe.

 

Nábytok pre predškoláka

Keď už dieťaťu nestačia k šťastiu hračky, mali by rodičia pouvažovať nad kúpou detského nábytku, ktorý pomôže dieťaťu rozvíjať jeho schopnosti. Keďže v predškolskom veku sa dieťa venuje najčastejšie kresleniu a prvým pokusom o písanie, mal by byť voľbou číslo jedna písací stôl.

 

Detský stôl

Ak si rodičia nevedia s kúpou detského stola poradiť, mali by sa na názor spýtať svojho dieťaťa. Práve deti sú tie, ktoré budú za stolom tráviť najviac chvíľ a preto by mali mať právo si ho vybrať. Deti najviac lákajú najmä stoly farebné. Ak majú rodičia záujem o niečo decentnejšie, mali by vysvetliť dieťaťu, že si môže stôl vyzdobiť nejakými nálepkami alebo farbami.