Pozrime sa na bytový textil

Samotný nábytok by v každej spálni pôsobil veľmi chladným dojmom. Spálňu preto musíme oživiť rôznymi doplnkami, ktoré jej dodajú chýbajúcu iskru. Nimi môže byť aj rôzny bytový textil, ktorý sa do spálne bezpodmienečne hodí. Spálni poskytne akustickú clonu, vytvorí väčšie súkromie a skrášli interiér.

Posteľné obliečky

Neodmysliteľnou súčasťou každej postele sú posteľné obliečky. Bez nich by sme si spánok nevedeli ani predstaviť. Tvoria ochranu pred zašpinením perín a vankúšov a jej prenášaním na naše telo. Posteľné obliečky sú v bezprostrednom kontakte s pokožkou, preto by mali byť veľmi jemné. Najžiadanejšími materiálmi sú bavlna v kombinácii s polyesterom či mikrofázou alebo satén. Bavlnené obliečky používame najmä v chladnejších mesiacoch, pretože aj ony sa podieľajú na udržaní tepla pod perinou. Naopak, saténové obliečky vytvárajú chladivý pocit, ktorý oceníme najmä v lete.

Častým problémom s posteľnou bielizňou je jej žehlenie. To býva veľmi náročné, vzhľadom na jej veľkú plochu. V obchodoch sa preto stretávame aj so špeciálnymi krepovými obliečkami, ktoré nie je potrebné žehliť.

Záclony a závesy

Ochranu pred svetlom a zabezpečenie súkromia vám ponúknu záclony a závesy. Sú vhodné takmer do každej spálne, keďže ju značne zútulnia a zamedzia priamemu výhľadu z ulice práve do okna vašej spálne. Záclony a závesy je možné špeciálne upraviť a vytvoriť si z nich aj estetickú ozdobu spálne. Túto služby ponúka dnes už takmer každá predajňa špecializovaná na predaj záclon a závesov. V kombinácii s odborným poradenstvom, ktoré ponúka interiérové štúdio, môžete získať nielen praktický ale aj estetický doplnok priestoru.

Koberčeky do spálne

Najmä v zime sa stretávame s problémom chladnej podlahy, najčastejšie v obydliach nevybavených podlahovým kúrením. Tento problém dokážeme čiastočne vyriešiť umiestnením koberčekov na miesta, po ktorých v spálni najčastejšie chodíme. Obyčajne sú takýmito miestami priestor vedľa postele či cestička smerujúca k skrini či šatníku. Koberček vám navyše izbu príjemne zútulní, čím z nej spraví atraktívnejší priestor.